RekinFinansów.pl

Rekin Finansów to polski blog o tematyce finansowej założony przez Szymon Ziembę 1 kwietnia 2015 r. Celem autora Rekina Finansów jest edukacja  użytkowników bloga z zakresu bankowości i finansów osobistych.

Człowiek jest szalenie racjonalną istotą. Jednak nie zawsze podejmuje najlepszego dla niego decyzje finansowe z paru powodów. Te powody to brak wiedzy, cierpliwości, chciwości i presja otoczenia. Nie chciałbym aby ktoś popełniał moje błędy przeszłości. Dlatego rozpocząłem pisanie bloga. – Szymon Ziemba 24-09-2016.

Charakterystyka bloga

Treści na blogu dotyczą trzech zasadniczych obszarów: zarabiania, oszczędzania i kredytów.  Blog jest ogólnodostępny. Nowy wpis  na blogu jest publikowany średnio co tydzień,

Popularność

Blog Rekin Finansów zanotował bardzo dynamiczny wzrost popularności na początku 2016 roku osiągając w maju 2016 roku granicę 120 000 unikalnych użytkowników według narzędzia analitycznego Google Analytics. Nagły wzrost popularności bloga w tak  niszowej i konkurencyjnej tematyce wywołał duże kontrowersje w branży blogerskiej, gdzie wątpliwości konkurencyjnych blogerów wzbudzał  fakt uzyskania bardzo dużej popularności w bardzo krótkim czasie od założenia bloga. Wątpliwości jednak zostały rozwiane w wywiadzie dla biznesoweinfo.pl.

Blog w liczbach (stan na 24-09-2016)

  •  1 200 000 odsłon
  • 560 000 użytkowników
  • 3 500 komentarzy
  • 6 500 subskrybentów
  • 1 500 fanów w mediach społecznościowych

Bezpieczeństwo

Nie wykryto złośliwego oprogramowania ani prób podstępnego wyłudzenia danych osobowych na blogu rekinfinansow.pl. Blog cieszy się dobrą opinią w internecie.

Szymon Ziemba – sylwetka autora bloga

Szymon Ziemba, urodzony w 1987 roku w Katowicach, polski finansista, bloger i autor internetowych start-upów.

Edukacja

Tytuł  Master of Science z zakresu finansów i i biznesu europejskiego uzyskał w 2011 roku na Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii. Jest również absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, uzyskując tytuł magistra  Finansów i Rachunkowości. Studiował również marketing i zarządzanie strategiczne na Uniwersytecie w Turku (Finlandia).

Kariera zawodowa

Karierę zawodową rozpoczynał w wieku 20 lat odbywając swój pierwszy staż w banku PKO BP. Kolejno zdobywał doświadczenie  w centrali Raiffeisen Bank po to by rozpocząć profesjonalną karierę w polskiej centrali firmy KPMG zajmując się audytem finansowym największych firm w Polsce oraz doradztwem transakcyjnym w zakresie fuzji i przejęć. Od 2013 roku kontynuował karierę na szczeblu menedżerskim w branży produkcyjnej dla firmy Kronospan realizując m.in. projekty usprawnień i inwestycje typu greenfield w Polsce i Białorusi. W 2013 założył także swój pierwszy znaczący start-up internetowy Mojportret.pl. W kwietniu 2015 r. Szymon Ziemba założył bloga finansowego Rekin Finansów.  Od listopada 2015 skupia się wyłącznie nad  autorskimi  start-upami internetowymi.

Good

  • Rzetelność artykułów
  • Aktualne treści
  • Popularność
  • Szybkość i funkcjonaność strony
  • Brak banerów reklamowych

Bad

  • Tylko 1 wpis tygodniowo
9.5

Znakomita

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Andy
Andy
7 lat temu

Witam serdecznie.
Jestem zainteresowany kredytem hipotecznym na zakup mieszkania.
Jestem na emeryturze, żona zatrudniona na czas nieokreślony. Spełniamy warunki otrzymania kredytu. Natomiast mam inny dylemat. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, iż nikt nie jest w stanie udzielić mi odpowiedzi na moje pytanie, ba nikt dotychczas nie spotkał sie z takim pytaniem i wszyscy robili wielkie oczy nabierając wody w usta.
Chciałbym poznać Pana zdanie i opinie na ten temat. Może Panu uda sie uzyskać odp.
Oto moje nietypowe pytanie.
Co się stanie w przypadku bankructwa naszego kraju, czyli Polska ogłosi niewypłacalność, a tym samym zostanę pozbawiony środków z tytułu emerytury?
Albo trochę inne, a jakże podobne pytanie. Co się stanie w przypadku bankructwa ZUS (juz sie dyskutuje, iż bedzie duży problem za lat kilka) i nie otrzymam emerytury, renty? Bank mi odbierze wszystko?
W banku nigdzie nie jest opisane co w takiej sytuacji? Zapewne jest Pan zaskoczony moim pytaniem jednakże muszę być przygotowany na każda ewentualność. Decyzja o zaciągnięciu kredytu jest zbyt poważna więc muszę mieć jasność sytuacji. Niestety wszyscy dookoła nawet nie dopuszczają myśli do takiej możliwości, bo niby dlaczego? Na dziś jest ok. Jednakze kto powiedział i zagwarantuje, że nic takiego nie będzie miało miejsca za lat naście?
Co wtedy???
Czekam z zainteresowaniem na odp.
Pozdrawiam
Andy

Lost Password

Sign Up

1
0
Would love your thoughts, please comment.x